Ocena ćwiczenia rozwojowego – spór

Profesjonalna scenka handlowa to oczywiście Kulminacyjny moment spełniającego potrzeby klienta szkolenia handlowego czy kongresu. To właśnie z tej przyczyny właściciele firm doradczych potrafią przeznaczyć kilkanaście godzin nad wymyśleniem autorskiej zabawy szkoleniowej. A gdy już to zrobią chcą opatentować utwór by potem certyfikować kolejnych trenerów. Dochody z cieszących się wzięciem ćwiczeń potrafią często siegać czterystu tysięcy złotych rocznie. Oczywiście trzeba uwzględnić haracz dla fiskusa. Mimo wszystko nikt nie pogardzi takimi kwotami. Na tyle są to duże kwoty, iż prawie tysiąc szkoleniowców z polskich firm utrzymuje się w dominującym stopniu ze sprzedawania gier.
W blogu Goldenline toczy się w tej chwili nietypowy spór w której specjaliści od szkoleń spierają się w temacie niewiadomego ale oczywiście nieudowodnionego plagiatu. Dialog i wymiana argumentów toczą się w wątku dedykowanego opiniom o symulacjach Training Partners
Analizowane wątki wyzwoliły adrenalinę debatujących menedżerów personalnych. Niejeden dyskutant ma mimo szczątkowej ilości faktów jednoznaczne kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie sprawy karnej. Polecamy zalogować się i poczytać.
Swoją drogą – problem praw autorskich narzędzi trenerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Konsultanci organizujący kursy biznesowe, warsztaty handlowe czy wyjazdy integracyjne mają szereg kontrowersji prawnych. Także doświadczenia innych krajów nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Podobne teksty

Categories: Biznes

Comments are closed.