Preply świetną opcją przy wyborze korepetytora języka angielskiego

Preply świetną opcją przy wyborze korepetytora języka angielskiego

Znaczenie języka angielskiego na świecie jest duże ponieważ jest to najbardziej popularna mowa i wiele osób decyduje się na naukę właśnie tego języka. Często też to właśnie decyduje o takim, a nie innym wyborze, bo wiemy, że angielski może się przydać w wielu sytuacjach. Nie rzadko spotykamy się z tym, iż tablice informacyjne występują w dwóch językach: rodzimym dla danego kraju i właśnie angielskim, dla pozostałych osób. Jak jednak postąpić, by taka nauka była wystarczająco skuteczna i owocna? Należy skorzystać z usługi, jaką oferuje nam native speaker. Osoba będąca z urodzenia obywatelem innego kraju (przykładowo Anglii, kiedy mówimy o nauce tegoż języka) najlepiej się sprawdzi, jeżeli posiada zdolności korepetytorskie. Nauka polega na interaktywnym kontakcie ucznia z nauczycielem i poza zasadami, jakie obowiązują w nauce języka obcego, mamy możliwość bezpośredniej rozmowy z korepetytorem, co jest najlepszym sposobem na skuteczną naukę. Nic bowiem nie zastąpi nam prawdziwej rozmowy. 

Aby dotrzeć do takiego nauczyciela i mieć pewność, że osoba ta jest w pełni kompetentna i może nam wiele przekazać można skorzystać z opcji, jaką jest e-platforma edukacyjna Preply.com. Sam serwis nie nauczy nas języka obcego, ale skieruje nas do korepetytorów, gdzie ostateczny wybór będzie należał jednak do nas. Zanim zaczniemy naukę możemy przejrzeć profile native speakerów, dowiedzieć się czegoś o nich, choćby z opinii, jakie na ich temat znajdziemy właśnie na Perply. Aby mieć pełny dostęp należy się zarejestrować, co razem z późniejszym korzystaniem z profilu jest gratisowe. Tu istotne jest posiadanie komunikatora Skype, bo wszystko odbywa się przy wykorzystaniu kamerki i mikrofonu.

Preply - widok strony glownej

Tego typu e-korepetycje mają to do siebie, że nie ważne w jakim miejscu w danym czasie znajduje się nauczyciel, wystarczy, że jest dostępny na Skype. My możemy wówczas być we własnym domu, czy innym miejscu, gdzie jest Internet, a po zalogowaniu się na Skype możemy rozpocząć Korepetycje z angielskiego przez internet. Oczywiście dzieje się to po wcześniejszym kontakcie i uzgodnieniu warunków. Warto wiedzieć, że poza angielskim za pośrednictwem wspomnianego serwisu możemy dotrzeć do nauczycieli 11 innych języków. Z tego wynika, że nie ma znaczenia, czy dany korepetytor jest nauczycielem podróżującym, czy może urzęduje gdzieś stacjonarnie. Dla nas takie połączenie jest komfortowe, nie tylko z racji tego, że oszczędzamy na czasie i funduszach związanych ze spotkaniem się z nauczycielem, ale też mamy możliwość dogadania najbardziej odpowiednich dla nas godzin, oraz czasu jaki chcemy poświęcić na naukę. Mówimy tutaj przede wszystkim o tradycyjnej godzinie korepetycji, czyli 60 minutach i to właśnie za taką godzinę płacimy.

Taki native speaker nauczy nas więcej niż tradycyjny nauczyciel w szkole, gdzie opiera się często na sztywnym programie nauczania. Korepetytor bowiem mając z nami bezpośredni, indywidualny kontakt, wie na co położyć nacisk, co trzeba powtórzyć, co wytłumaczyć, by później okazało się efektywne i pozwoliło na rozmowę, która będzie częstym przedmiotem takiej relacji online, bo wiadomo, że z każdą kolejną konwersacją będzie widoczny postęp. Należy w to wierzyć, gdyż stale rozwijający się portal stawia wyłącznie na dobrych specjalistów, posiadających doświadczenie, a kryterium ich doboru nie rozpatruje kandydatur ze względu na wiek, a jedynie na kompetencje. Zatem Preply jest niejako pośrednikiem między kursantem, a nauczycielem.

Istnieje tu możliwość stałej nauki kilkumiesięcznej, ale również jednorazowy kontakt wchodzi w grę, a wszystko zależy od potrzeb osoby zainteresowanej. Poza tym poznając profil danego korepetytora przybliża nam jego sylwetkę, doświadczenie, wiek i płeć, które to informacje mogą okazać się ważne dla ucznia. Pomimo, ze portal jest serwisem ukraińskim to my kontaktujemy się z Niemcami, Anglikami i przedstawicielami innych nacji, a dodatkowo należy wiedzieć, że portal ma swoje wersje językowe w wielu krajach, w tym także w Polsce.

Nie musimy tu wstydzić się tego, że nie znamy nawet podstaw języka angielskiego, bo korepetytorzy mogą nas w nie wprowadzić, a następnie nauczyć wszystkiego, co będzie niezbędne, by czuć się pewnie już później w rozmowie realnej. Przy tym korepetycje z nauczycielami z Preply są tańsze od tych prowadzonych przez innych native speakerów, a w portalu znajdziemy równie dobrych obcokrajowców, którzy świetnie wiedzą jak taka znajomość angielskiego ma się w praktyce. My możemy doszkolić się na własną rękę, według własnych pomysłów, ale trzeba pamiętać, ze to czasem nie wystarczy, by odnaleźć się w obcym otoczeniu, gdzie znajomość choćby podstaw jest niezwykle istotna. Jednak Skype daje nam możliwość podtrzymywania umiejętności władania obcym językiem i rozwoju, co może się dziać już gdy jesteśmy zagranicą. Patrząc na Polaków to poza angielskim chętnie też kursanci korzystają z możliwości nauczenia się niemieckiego i jeszcze dziecięciu innych języków, by wspomnieć choćby o hiszpańskim, włoskim, czy francuskim. Tu istnieje także szansa na kształcenie się w językach z innych kontynentów, ale patrząc na listę dostępnych korepetytorów to ich największa liczba dotyczy native speakerów posługujących się wspomnianymi językami angielskim i niemieckim. Co ciekawe duże zainteresowanie dotyczy także języka rosyjskiego, ale to z racji tego, że portal założyli Ukraińcy.

Preply - logo

Categories: Nauka

Comments are closed.